Jak rozpoznać wartościowy link od szkodliwego
Jeszcze parę lat wstecz każdy link działał na korzyść strony www do której kierował. Nikt nie myślał czy powinno się go dodać. Odnośniki różniły się mocą jaką przenosiły docelowej stronie. Te słabsze nie dawały widocznych zmian w rankingu Google, lecz nie szkodziły. Można było je hurtowo pozyskiwać tysiące linków do naszej strony. Problemem mógł być jedynie filtr, za nienaturalny przyrost linków.

Dopiero od niedawne, Google zrewidowało swoją politykę i segreguje linki. Jedne z nich są w stanie nam szkodzić, inne polepszać ranking strony www w wynikach Google. Od tego momentu zagadnienie dobrych linków spędza sen pozycjonerom, którzy muszą je tworzyć. Natomiast nierzadko trudno jest odróżnić wartościowy link od tego toksycznego.

Najprościej mówiąc, słabe linki to te które pochodzą z katalogów stron, powszechnych blogów i innych tworów, które na pierwszy rzut oka przypominają fermę linków. W porządku, a co z zapleczami i forami. Własne zaplecza są w miarę bezpiecznym miejscem pozyskiwania linków. Jeśli o nie dbamy i nie dodajemy zbyt dużej liczby linków wychodzących to jest to właściwy sposób na pozyskanie linków. A jeśli chodzi o fora to warto przyjąć zasadę unikania miejsc, gdzie jesteśmy w stanie budować linki z automatu. Takie miejsca są podatne na negatywną ocenę wyszukiwarki Google. Inna przetestowana reguła to umieszczanie linków w miejscach, gdzie inni tego nie robią.
Jak rozpoznać wartościowy link od szkodliwego
Zobacz również: Wybieranie auta
Menu