Skuteczne promowanie swojej strony internetowej
Stworzenie witryny internetowej to tylko początek przyszłych wydatków związanych z promocją naszych produktów w Internecie. Prawdziwe koszty dopiero czają się za rogiem i są powiązane z dotarciem do jak największej grupy klientów. Bez tego nasza strona internetowa jest praktycznie bezużyteczna i nie mamy co liczyć na dopływ nowych klientów. Przynajmniej z tego kanału sprzedaży produktów.

Oczywiście witryny internetowe można traktować jako rozszerzenie oferty, na którą kupujący trafia z plakatu lub wizytówki. Natomiast takie podejście do sprawy jest bardzo złe. Największy potencjał potencjalnych kontrahentów jest w Internecie. To dzięki wyszukiwarkę Google, jesteśmy w stanie prezentować naszą propozycję sprzedaży milionom nowych klientów. Dzięki reklamie w Google nasza strona www jest na wyciągnięcie ręki dla nich 24 godziny na dobę. To oni określają, kiedy mają ochotę się z nią zapoznać. Poprzez to chętniej z niej korzystają. Nie narzucamy się im. To oni sami odwiedzają interesujące ich strony internetowe, a następnie dokonują wyboru korzystnej dla nich oferty. Również badania potwierdzają, iż największy ruch w sklepach internetowych jest w godzinach wieczornych oraz na weekendach. Nie ma w tym nic dziwnego, właśnie wtedy mamy wolny czas.

A, więc tak istotnym aspektem jest właściwe reklamowanie witryny internetowej w Google. Czy jesteśmy w stanie to zrobić samemu, a jeśli nie to ile będzie to kosztować? Oczywiście, iż wszystko jesteśmy w stanie samemu wykonać. Natomiast efekt, może być już nie taki jak trzeba. Niekoniecznie zbliżony do tego jaki oczekujemy. Lepiej to powierzyć firmie, która się na tym zna. Cykliczny koszt to rząd od 300 zł w górę.
Skuteczne promowanie swojej strony internetowej
Zobacz również: Jak zarobić na pracy w Internecie
Menu