Właściwe tworzenie portali w kilku krokach
Tworzenie portali może wydawać się banalnym zajęciem. I w pewnym stopniu jest to prawdą. Jak przyjmiemy, iż projektowanie stron jest postawieniem gotowego CMSa na bezpłatnym serwerze. Wtedy cała rzecz sprowadza się do kilku przyciśnięć myszki na przycisku następny. Lecz takiej pracy nie powinno nazywać tworzenie stron WWW, a raczej rejestrowaniem na serwisie internetowym. Ta praca nie ma nic wspólnego z prawdziwym projektowaniem witryn internetowych na potrzeby firm. Może być raczej traktowana hobbistycznie lub jako początek właściwej edukacji o tworzeniu stron www.

Natomiast właściwe tworzenie portali WWW to robienie ich od początku do końca. W skład tej pracy wchodzą kolejne fazy: przygotowanie grafiki dla strony, zaprogramowanie strony internetowej, podłączenie odpowiedniego panelu administracyjnego. A na samym końcu skonfigurowanie wszystkiego na serwerze klienta. Dobry webmaster powinien umieć poruszać się na hostingu, którego obsługa jest nawet w języku niemieckim.

Te podejście można określić prawidłowym tworzeniem stron. Unikalny wygląd strony internetowej to podstawa. Nie można iść na skróty i wykorzystywać gotowych rozwiązań. Bezpłatne templaki są powszechnie wykorzystywane przez niezliczoną liczbę osób. Tak więc twoja strona www nie będzie unikalna. Natomiast darmowy CMS to zagrożenie potencjalnych włamań na twoją stronę.
Właściwe tworzenie portali w kilku krokach
Zobacz również: Reklama biura rachunkowego w Internecie
Menu